خبر خبر

بازديد وزير راه و شهرسازي از پروژه هاي در حال اجراي فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان
اسلامي وزير راه و شهرسازي و هيات همراه از پروژه هاي توسعه پارکينگ هواپيما و توسعه ترمينال پروازهاي خارجي فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان ديدن نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاههاي استان اصفهان ، روز شنبه 30 شهريور وزير راه و شهرسازي به همراه ‌استاندار اصفهان ،‌نمايندگان استان در مجلس شورای اسلامی ،‌ عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، مدیر کل فرودگاههای استان اصفهان و ساير مقامات استاني و فرودگاهي از پروژه هاي مهم فرودگاه اصفهان بازديد نمود.

در جریان این بازدید، امجدي مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با ارائه توضیحاتی، وزير راه و شهرسازي را در جریان روند اجرايي پروژه های فرودگاه اصفهان از جمله توسعه پاركينگ هواپيما با پيشرفت فيزيكي 55 درصد که منجر به افزايش موقعيتهاي پارك همزمان هواپيما از 10 به 23 موقعيت خواهد شد و همچنین توسعه ترمينال پروازهای خارجي با پيشرفت فيزيكي 80 درصد ارائه نمود.

در این بازدید اسلامي وزیر راه و شهرسازی در رابطه با اهميت طرح توسعه ترمينال پروازهای خارجي گفت: اصفهان كانون مهم اقتصادي كشور است و حق اين استان است كه يك فرودگاه پيشرفته داشته باشد. ايشان افزود : انجام طرح توسعه ترمينال خارجي اين فرودگاه گامي در جهت پايه گذاري يك فرودگاه بين المللي مطلوب براي استان اصفهان است.

مقام عالي وزارت راه و شهر سازي توسعه پاركينگ هواپيماي فرودگاه اصفهان را مهم ارزيابي نمود و گفت : توسعه پاركينگ هواپيما در جهت افزايش ظرفيت اين فرودگاه و كمك به نقش آن در پشتيباني از پروازهاي پايتخت حائز اهمیت است.

اسلامي در رابطه با برنامه هاي مهم اين وزارت براي آينده استان اصفهان و فرودگاه اصفهان گفت : توسعه فرودگاه اصفهان يكي از مهمترين برنامه هاي آينده اين وزارت است كه با رفع مشكلات تامين اراضي اجرايي مي شود و با تلاشهاي صورت گرفته مجوزهاي لازم در اين خصوص اخذ گرديده و در آينده نزديك برنامه انتخاب سرمايه گذار مناسب جهت اجراي طرح توسعه اين فرودگاه را در دستور كار داريم تا بتوانيم شاهد فرودگاهي كه به صورت منطقه اي و بين المللي نقش ايفا مي كند بوده و اين فرودگاه ظرفيت بالاتري را در پروازهاي بين المللي به خود اختصاص دهد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد