خبر خبر

آغاز عمليات اعزام حجاج سرزمين وحي از فرودگاه اصفهان
اعزام زائران بيت‌الله الحرام از فرودگاه بين‌المللي شهيد بهشتي اصفهان با برنامه ريزي انجام 31 سورتي پرواز به جده و مدينه از نخستين ساعات امروز دوشنبه 24 تير ماه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاههاي استان اصفهان ، حسن امجدي پیرامون اعزام نخستین گروه حجاج اظهار داشت: با پرواز امروز صبح تعداد 250 نفر از زائران اصفهاني به مقصد جده اعزام گرديدند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان افزود: به‌طورکلی اعزام حجاج از فرودگاه بین‌المللی شهيد بهشتي اصفهان در قالب 31 سورتي پرواز كه 14 پرواز به جده و 17 پرواز به مقصد مدينه است انجام مي گردد.

وي گفت : حجاج اعزامي امسال از استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری خواهند بود که عملیات اعزام در قالب 52 كاروان مشتمل بر 49 کاروان از اصفهان و 3 كاروان از چهارمحال بختياري انجام می‌شود كه از اين تعداد 28 كاروان مدينه قبل و 24 كاروان مدينه بعد مي باشند.

ايشان در زمينه آمار حجاج اعزامي از اين فرودگاه گفت: تعداد زائر اعزامي از اصفهان 7007 نفر به همراه 260 نفر از عوامل عمليات حج  و تعداد زائر اعزامي از استان چهارمحال و بختياري 385 نفر به همراه 14 نفر عوامل حج است كه در كل از فرودگاه اصفهان 7666 نفر شامل 7392 زائر و 274 نفر عوامل عمليات حج  به خانه خدا مشرف مي شوند.

امجدی در راستای جلوگیری از پیشامد هرگونه مشکلی برای حجاج توصیه‌هایی نیز داشت و گفت: حجاج گرامی گذرنامه، بلیت،‌کارت واکسیناسیون و فیش واریزی عوارض خروج از کشور را در دسترس داشته باشند و حداقل 3:30 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند، همچنین به دلیل ازدحام جمعیت کاروان‌ها، به‌صورت گروهی در فرودگاه حاضر شده و از همراهی مشایعت‌کنندگان خودداری شود.

وی افزود: حجاج به لیست مواد و اشیاء ممنوعه دقت کرده و از همراه داشتن آن‌ها جدا خودداری کنند و برای تسهیل در امر اعزام و نظم و امنیت بیشتر به توصیه‌های امنیتی پلیس دقت داشته باشند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان خاطرنشان کرد: تلاش همه جانبه در راستاي ارائه سرويس های مناسب به زائرين محترم در حال انجام است و اطلاعات مربوط به عملیات اعزام حجاج نیز از طریق پورتال ویژه حج فرودگاه به آدرس isfahan.airport.ir/haj و کانال اطلاع رسانی سروش فرودگاه به آدرس sapp.ir/isfahanAviation1  در دسترس عموم می باشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد