خبر خبر

برگزاري ششمين تمرين کامل دوسالانه طرح اضطراري فرودگاهها در فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان
ششمين تمرين کامل دوسالانه طرح اضطراري شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در سال 1398 در فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان برگزار مي شود .

به گزارش روابط عمومي فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان ، تمرین کامل طرح اضطراری هر دو سال یکبار در فرودگاه برگزار مي گردد و هدف از برگزاری آن ارزيابي توان سازمانها در زمان بروز سوانح هوايي ، آمادگی و چگونگی مدیریت بحران در شرایط مختلف، فراهم بودن تجهیزات در شرایط اضطراری، آشنایی مجموعه فرودگاه با سایر ارگان‎های درگیر در شرایط بحران، رفع نواقص احتمالی و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سوانح مي باشد.

لازم به ذكر است بر اساس سناريوي مصوب ، هواپيماي فرضي از نوع MD 82 با 48 نفر سرنشين در انتهاي باند 26 راست در هنگام خزش با خودروي فرضي حامل سوخت برخورد كرده و دچار انفجار و حريق مي شود كه پس از آن واحدها و سازمان هاي داخل و خارج از فرودگاه هر یک در چارچوب وظایف از پیش تعیین شده خود، روند امداد و نجات را انجام خواهند داد.

در اين تمرين گروهي كليه ارگانها و نيروها ، نحوه ورود و تردد در مناطق طبقه بندي شده فرودگاهي و انجام عمليات اطفاء و امداد و نجات در اين مناطق را تمرين خواهند نمود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد