خبر خبر

پيشرفت 18 درصدي توسعه ترمينال خارجي فرودگاه اصفهان / روند مطلوب پروژه بهسازي فرودگاه
چاپ صفحه
مديرکل فرودگاه هاي استان اصفهان از پيشرفت 18 درصدي طرح توسعه ترمينال خارجي فرودگاه اصفهان از 6000 به 15 هزار مترمربع خبر داد.

حسن امجدی در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: یکی از برنامه های میان مدت ما، افزایش ظرفیت این ترمینال به دو برابر ظرفیت فعلی است و در این راستا سال گذشته قرارداد اجرای این پروژه را منعقد کردیم و قرار است فضای این ترمینال را به 15 هزار مترمربع برسانیم.

وی با بيان اينكه ترمینال خارجی فعلی دارای ظرفیت 500 هزار نفر در سال است، عنوان کرد: هزینه اجرای این پروژه با احتساب ساختمان ترمینال، تاسیسات و سالن تشریفات آن 24 میلیارد تومان است.

امجدي همچنين از آغاز عمليات توسعه پارکينگ هواپيما در فرودگاه اصفهان به منظور افزايش توان اين فرودگاه براي ميزباني هواپيماهاي شرکتهاي هواپيمايي خبر داد و گفت: در جریان این عملیات که پس از انجام مطالعات اولیه و برگزاری مناقصه آغاز شده است ظرفیت پارک هواپیما از 10 موقعیت به 23 موقعیت افزایش خواهد یافت.

وي افزود: اين پروژه از نيمه تير ماه شروع شده و مبلغ قرارداد آن 232 میلیارد و 300 ميليون ریال است که باید در مدت 18 ماه به پایان برسد.

مديركل فرودگاه هاي استان اصفهان همچنين از پيشرفت 90 درصدي پروژه بهسازي فرودگاه اصفهان با صرف اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال خبر داد و افزود: ساخت تصفيه خانه فرودگاه با اعتبار 70 ميليارد ريال به پايان رسيده و در حال بهره برداري آزمايشي است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد