خبر خبر

گام نهايي براي توسعه فرودگاه اصفهان برداشته شد
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي اعتقاد دارد که با تصويب پيشنهاد الحاقي معافيت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران از پرداخت سود سهام و ماليات در خريد املاک، گام‌نهايي توسعه فرودگاه اصفهان ‌برداشته شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاههاي استان اصفهان به نقل از ايمنا، ناهید تاج‎الدین با اشاره به رای آوردن پیشنهاد الحاقی مربوط به معافیت شرکت فرودگاه‎ها و نابري هوايي ايران از سود سهام و مالیات مربوط به خرید املاک گفت: با توجه به نقش حیاتی فرودگاه به عنوان یکی از اصلی‎ترین زیرساخت‎های توسعه بویژه توسعه گردشگری و همچنين به منظور تأمین استانداردها و ایمنی پروازها لازم بود محدودیت ظرفیت پذیرش هواپیما در فرودگاهها بويژه فرودگاه‎هاي بین المللی مهرآباد و شهید بهشتی اصفهان برداشته شود که این تنها با تملک عرصه در اختیار بخش نظامی امكان‎پذير بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي افزود: در همین زمینه از یکسال پیش برای آزادسازی اراضی فرودگاه و تملک عرصه در اختیار بخش نظامی برای توسعه فرودگاه اصفهان اقدام کردیم و خوشبختانه تیرماه امسال شاهد توافق چند جانبه برای آزادسازی اراضی اطراف فرودگاه بودیم اما متاسفانه پرداخت هزینه املاک‌ خریداری شده توسط فرودگاه با مشکل مواجه بود.

وی گفت: با بررسی‎های کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که معافیت فرودگاه‎های مذکور از پرداخت سود سهام و مالیات در بودجه ۹۷، كمك مي‎كند كه فرودگاه‎ها بتوانند با این معافیت‎ها، هزینه خرید املاک را تأمین کنند.

تاج الدین افزود: در اين زمینه ما سعی کردیم با ارائه یک پیشنهاد الحاقی در لایحه بودجه ۹۷ این مانع را برطرف کنیم. پیشنهاد ما این بود که بخشي از درآمدهای شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران که برای خرید املاک از نیروهای مسلح اختصاص داده می‎شود، به عنوان هزینه تلقی و از مالیات معاف شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: همچنین پیشنهاد ما این بود، بخشي از املاک و دیگر دارایی‎های ثابت این شرکت که در همین رابطه به نیروهای مسلح منتقل می‎شود نیز از پرداخت مالیات معاف شود که خوشبختانه این اتفاق نیز افتاد.

تاج الدین گفت: این پیشنهاد الحاقی که نیاز به رای دو سوم نمایندگان داشت با رایزنی گسترده با ۱۳۰ رای موافق، ۲۹ مخالف و پنج رای ممتنع به تصویب رسید که گام بسیار مهمی در راستای رفع موانع توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان است و روند توسعه این فرودگاه را تسریع مي‎كند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد