خبر خبر

آمادگی فرودگاه اصفهان برای میزبانی بیش از ۶ هزار زائر خانه خدا
مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان گفت: برای ایام حج امسال فرودگاه بین المللی اصفهان میزبان ۶ هزار و ۳۴۴ مسافر از استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری است.

حسن امجدی با اشاره به اینکه پروازهای حج فرودگاه اصفهان از امروز ۱۲ مردادماه برقرار شده است، اظهار داشت: طی این عملیات ها ۶ هزار و ۳۴۴ مسافر به سرزمین وحی اعزام می شوند که ۵۷۵۰ زائر از استان اصفهان و ۳۹۰ زائر از استان چهارمحال و بختیاری در قالب ۴۴ کاروان هستند و نخستین پرواز در ساعت ۵:۲۵ بامداد امروز پنج شنبه انجام شد.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی و تدابیر انجام شده فرودگاه اصفهان آمادگی لازم را دارد که به بهترین نحو ممکن نسبت به اعزام حجاج اقدام نماید، افزود: از اقدامات موثر در این خصوص راه اندازی سامانه اطلاع رسانی پیامکی به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۳۰۰ است که آخرین اطلاعات مربوط به پروازهای حج را در اختیار مدیران کاروان قرار می دهد.

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان همچنین از راه اندازی بخش حج پرتال فرودگاه ببن المللی شهید بهشتی خبر داد و عنوان کرد: زائران و مدیران کاروان و آحاد مردم می توانند با مراجعه به آدرس isfahan.airport.ir  از اخبار مربوط به عملیات حج فرودگاه اصفهان و تغییرات پروازی مطلع شوند.
وی در ادامه به عملیات تحویل و چک بار غیر همراه حجاج اشاره گرد و گفت: این عملیات از صبح دیروز چهارشنبه ۱۱ مرداد آغاز و کاروان ها موظف شدند که حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز نسبت به تحویل بار زائران خود اقدام کنند.

امجدی خاطر نشان کرد: فرودگاه اصفهان با بسیج تمام امکانات در اختیار خود و سازمان های مربوطه در تلاش است که بهترین خدمات را به زائرین بیت ا... حرام ارائه کند که از آن جمله می توان به راه اندازی میز خدمت در طول ایام حج در ترمینال خارجی جهت پاسخگویی و راهنمایی حجاج اشاره کرد.
به گفته وی، فرودگاه اصفهان پس از فرودگاه های امام خمینی(ره)، مشهد و گلستان در رتبه چهارمین فرودگاه پرترافیک پروازهای حج تمتع قرار دارد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد