خبر خبر

مصاحبه مدیرکل فرودگاه با خبرگزاری مهر
اصلی ترین معضل فرودگاه شهید بهشتی اصفهان،در انجام اقدامات توسعه ای ،محدودیت اراضی در اختیار است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن امجدی، صبح شنبه در حاشیه کارگروه گردشگری در ارگ تاریخی گوگد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به طور متوسط روزانه با انجام ۷۵ پرواز (۶۰ پرواز داخلی و ۱۵ پرواز خارجی) در میان فرودگاه های کشور از نظر تعداد پروازهای خارجی رتبه سوم و پروازهای داخلی رتبه پنجم را دارد.

وی ادامه داد: اقدامات مؤثری به منظور توسعه پروازها در فرودگاه اصفهان در حال برنامه ریزی است.

مدیرکل فرودگاه های اصفهان از برگزاری مناقصه انتخاب مشاور جهت پروژه توسعه پارکینگ هواپیما حداقل به وسعت یکصد هزار مترمربع، مناقصه عمومی برای بهسازی ترمینال و سایر ابنیه فرودگاه ها، مناقصه عمومی جهت توسعه ترمینال بین المللی و... خبر داد.

امجدی افزود: در حال حاضر اصلی ترین معضل فرودگاه در انجام اقدامات توسعه ای، محدودیت اراضی در اختیار است که با توجه به پیگیری هایی که از طریق مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و همچنین استاندار اصفهان در حال انجام است و امیدواریم در آینده ای نزدیک این مشکل اساسی مرتفع شود.

وی از افزایش ۲۷ درصدی پروازهای داخلی و  ۱۹.۲۵ درصدی پروازهای بین المللی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد.

مدیرکل فرودگاه های اصفهان در پاسخ به درخواست احداث فرودگاه در شهرستان گلپایگان به ضرورت اخذ مجوزهای اولیه لازم از سازمان های ذی صلاح در مجموعه دولت اشاره کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد