خبر خبر

خط اتوبوس شهری ویژه فرودگاه اصفهان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل فرودگاه‌ بین‌المللی اصفهان از راه‌اندازی خط اتوبوس شهری ویژه این فرودگاه در آستانه دهه فجر امسال خبر داد.

حسن امجدی در گفت‌وگو با روابطعمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: طی مذاکراتی که با واحد اتوبوسرانی و حومه اصفهان داشتیم مقرر شد تا خط اتوبوس ويژه فرودگاه اصفهان در ۱۲ بهمن‌ماه امسال افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گيرد.

وی ادامه داد: در گام نخست از اتوبوس‌‌‌های موجود با رنگ‌آمیزی متفاوت و دارای المان‌های فرودگاهی بهره‌مند خواهیم شد. در گام‌های بعدی پیشنهاد استفاده از اتوبوس‌هایی با امکاناتی مناسب برای حمل بار مسافران ارایه خواهیم کرد.

مدیرکل فرودگاه اصفهان تصریح کرد: هنوز طول مسیر و تعداد ایستگاه‌های این خط قطعی نشده است اما ما پیشنهاد دادیم که این مسیر به یکی از میدان‌های بزرگ شهر اصفهان ختم شود در حالی که مسئولان واحد اتوبوسرانی پیشنهاد اتصال این مسیر به یکی از ایستگاه‌های اتوبوس حاشیه شهر را ارایه دادند.

به گفته وی، قطعا ۱۲ بهمن این خط اتوبوس افتتاح می‌شود و تلاش می‌کنیم با تبلیغات گسترده آن را به مردم معرفی کنیم تا مورد استقبال عموم قرار گیرد.

امجدی درباره زنجیره حمل و نقل ترکیبی در فرودگاه اصفهان توضیح داد: اکنون در فرودگاه اصفهان، سامانه تاکسیرانی مناسبی فعال است و به زودی خط ویژه اتوبوسرانی آن نیز راه‌اندازی می‌شود.

وی اظهار داشت: خط مترو و ریل راه‌آهن در اصفهان وجود دارد اما فاصله زیاد آن‌ها با فرودگاه سبب شده که تاکنون برنامه‌ای برای اتصال آن‌ها به یکدیگر برای ایجاد حمل و نقل ترکیبی تدوین و طراحی نشود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط