خبر خبر

توسعه فرودگاه اصفهان؛ در گرو تملک زمین
مدیرکل فرودگاه اصفهان مشکل عدم اجرای طرح توسعه این فرودگاه را ناکافی بودن زمین در اختیار آن عنوان کرد.

حسن امجدی در گفتگو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به برگزاری نشستی با حضور طیبنیا وزیر اقتصاد، زرگرپور استاندار اصفهان، سالک، موسوی، عابدی، سلیمی و میرباقری و خانم تاجالدین شش نماینده استان اصفهان، اسلامی نماینده وزیر دفاع و اسفندیاری قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهی و جمعی از مسئولان استانی٬ در مورد دلیل حضور وزیر اقتصاد و دارایی در این نشست گفت: براساس اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، هر یک از وزیران دولت به عنوان وزیر معین در استان‎های مختلف منصوب شدهاند که برای اصفهان نیز دکتر طیبنیا به عنوان وزیر معین انتخاب شده است.

وی در مورد طرح توسعه فرودگاه اصفهان گفت: چندی پیش موضوع توسعه فرودگاه اصفهان با سرمایهگذاری شرکت "وینسی" فرانسه با مبلغ پیشبینی شده 120 میلیون دلار هزینه مطرح شد اما به علت در اختیار نداشتن زمین کافی اجرایی نشده است. بنابراین ما این طرح را به عنوان یکی از طرحهای ملی اقتصاد مقاومتی در توسعه کشور معرفی کردیم که نیاز به توجه بیشتر و کمک نهادهای مختلف دارد تا به نتیجه برسد.

مدیرکل فرودگاه اصفهان در توضیح این نشست گفت: با تاکید شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران بر تعیین تکلیف تملک اراضی قرار شد که جلسهای به منظور بررسی این موضوع تشکیل شود به این ترتیب با سفر وزیر اقتصاد به اصفهان و بازدید از فرودگاه در روز چهارشنبه 29 دی این جلسه برگزار شد.

وی در مورد نتایج نشست گفت: با توجه به اینکه همه حاضران اتفاق نظر داشتند که توسعه فرودگاه اصفهان اجتنابناپذیر است سعی شد تا هماهنگیهای لازم برای میسر شدن انتقال زمین از وزارت دفاع به شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران انجام شود و همه به نوبه خود در به نتیجه رسیدن آن تلاش کنند.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط