خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها دست به گریبان با کاهش درآمد/ فرودگاه اصفهان چشم انتظار گشایش مالی
مدتی است که موضوع سهم‎خواهی ارگان‎های دیگر از درآمدهای شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در مجلس مطرح شده است و این موضوع نگرانی‎هایی را در مورد چگونگی اداره فرودگاه‎ها و بهسازی، بازسازی و حفظ و نگهداری تجهیزات حساس آنها به وجود آورده است.

مدیرکل فرودگاههای استان اصفهان در گفتگو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی در مورد تبعات این کاهش درآمد در فرودگاه اصفهان گفت: استاندار و نمایندگان محترم استان اصفهان بر توسعه فرودگاه اصفهان تأکید زیادی دارند و خود بهتر میدانند که این توسعه نیازمند تأمین اعتبارات کافی است و در صورت کاهش درآمدهای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی تحقق این امر بسیار دشوار و زمانبر خواهد بود.

حسن امجدی با اشاره به کمبود درآمد فعلی شرکت گفت: در حال حاضر با وجودی که در پروازهای خارجی پس از فرودگاههای امام(ره) و مشهد سوم هستیم اما ظرفیت ترمینال خارجی ما بسیار کم است. طرح ترمینال جدید سالهاست که ارائه شده است و با توجه به هزینه بسیار بالای آن که اکنون بیش از 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و به دلیل کمبود نقدینگی و اعتبار، سالهاست که شرکت نتوانسته است آن را اجرایی کند.

وی در مورد سایر عملیات عمرانی مورد نیاز برای ترمینال فعلی گفت: پارکینگ هواپیمای فرودگاه محدود است و نیاز به توسعه 120 هزار مترمربعی دارد. رفع مشکل تأسیسات و موتورخانه ترمینال فعلی، نیازمند 24 میلیارد تومان اعتبار است. همچنین برج مراقبت به دلیل اینکه در جای مناسبی قرار ندارد و ساختمان آن بسیار فرسوده شده است نیاز به جابجایی و ساخت مجدد دارد و ساختمان ایمنی و آتشنشانی هم بسیار فرسوده شده است و باید بازسازی شود. فضای پارکینگ خودرویی هم باید توسعه پیدا کند و همه اینها نیازمند هزینه است. به علاوه هزینههای ناشی از تملک اراضی اطراف که باعث بن بست شدن فضای فرودگاه شده است نیز بسیار زیاد است.

امجدی در مورد دیدگاه نمایندگان استان اصفهان گفت: آنها در جریان مشکلات فرودگاه اصفهان هستند و معتقدند درآمدهای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی نباید کاهش یابد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط